שולחן המים - כלי להתערבות
לקלינאי התקשורת

מרחב לקידום תהליכי שפה וחשיבה

הכנסת שולחן המים למרחב הטיפולי, שם יפגשו המשחק, הרגש והשפה

כאנשי מקצוע הרחבת 'ארגז הכלים' הטיפולי, מאפשר מגוון דרכי טיפול והתאמה לצרכים של מטופלים שונים. הזירה הרטובה היא מרחב חדש בו נפגשים התחומים: הרגשי- התפתחותי המשחק והשפה. מרחב המאפשר התגברות על התנגדויות לצד חוויות בהתנסות ממשית בעולם המים.  בסיום הקורס ניתן יהיה להשתמש ב-"עולם המים" בקליניקה ולפתוח מגוון אפשרויות חדשות בטיפול עם ילדים בגילאים שונים ואוכלוסיות שונות. 

הקורס משלב חוויה אישית ולמידה,  מועבר על ידי יעל ליבנה, מפתחת השיטה לטיפול במשחק עם מים, יחד עם ד"ר שרי בני נוקד, קלינאית תקשורת מדריכה ומרצה.

4 שיעורים

וובינר בזום

הכנסת עולם המים באופן מיידי לקליניקה

הזירה הרטובה - שולחן המים בקליניקה

למידה * התנסות * יישום

יעל ליבנה | ד"ר שרי בן-נוקד

קורס הוובינר "מים שקטים חודרים עמוק" נבנה על בסיס המתודולגיה של הטיפול במשחק עם מים בהתאמה לגישות המקובלות של תוכניות התערבות על ידי קלינאי/ת תקשורת. מטרות הקורס: למידה, התנסות ויישום בחדר הטיפול של עולם המים. 

התנסות בטיפול עם ילדים בזירה הרטובה, פותחת עולם של דימיון בו ניתן לבנות מגוון תרחישים וסיטואציות הקשורים במים כמו: חיות מים, בריכה, ים, פארק מים ועוד. בתרחישים וסיטואציות אלה ניתן לקדם תהליכי שפה וחשיבה, ניתן 'לגעת בחומר', לחוש את המים ולהבין לעומק מושגים כמו לצוף, לשקוע, לצלול ועוד… עולמות הדימיון של המטופל אותם הוא יוצר על פי צרכיו ותחושותיו מאפשרים להתגבר על התנגדות בטיפול לצד חוויות חדשות ומקדמות.  

הקורס יאפשר שימוש במדיום המים בתוכניות ההתערבות של קלינאי/ת התקשורת באמצעות השילוב בין משחק, מים, רגש ושפה ועד יישום העבודה בקליניקה. בקורס נשלב מקורות ותיאוריה יחד עם תרגול מעשי של הכלים הנלמדים. נבחן לעומק  מקרים ודוגמאות של שימוש בשולחן המים לקידום המטרות הטיפוליות. 

הקורס החוויתי, יונחה על ידי יעל ליבנה, מטפלת בהבעה ויצירה ומפתחת השיטה לטיפול במשחק יחד עם ד"ר שרי בני – נוקד, קלינאית תקשורת מדריכה ומרצה במכללת אחווה.

את מי תפגשו בקורס?

הקורס מיועד לקלינאי תקשורת בלבד, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים הטיפולי ולהכיר את האפשרויות הטמונות במדיום הטיפולי הייחודי של עולם המים. הקורס מיועד למגוון אוכלוסיות ולמגוון גילאים.

4 שיעורים

וובינר בזום

הכנסת עולם המים באופן מיידי לקליניקה

נושאי השיעור:

שיעור 1

שולחן המים במרחב הטיפולי

שיעור 2

משחק, מים, רגש, שפה ומה שבינהם

שיעור 3

בואו נצלול – דרכי התערבות בעבודה עם שולחן המים

שיעור 4

דרכים ליישום עבודה עם שולחן מים, ניתוח מקרים לדוגמא

זמני הוובינר:

הקורס יתקיים בימי א' בין השעות 18:30-20:00

בתאריכים:

קלינאית תקשורת מדריכה, חברה בצוות הפיתוח של פרוייקט קשר ושיח מורחב, מרצה במכללת אחווה, בעלת קליניקה פרטית
ד"ר שרי בני נוקד
תרפיסטית בהבעה וביצירה M.A, מרצה במכללת אורנים במסלול של הטיפול במשחק ומחברת הספר – "Rising On Water" לטיפול רגשי באמצעות משחק במים, בעלת קליניקה פרטית
יעל ליבנה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בשיחת טלפון:

דילוג לתוכן